بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

YYYY slash MM slash DD

درباره بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

افراد با توجه به شغل و حرفه ای که در جامعه دارند ممکن است در اثر عوامل مختلفی همچون خطا، سهل انگاری و یا اشتباه مرتکب صدمه به دیگران گردند که طبق قانون بایستی آن را جبران نمایند.

پزشکی و پیراپزشکی نیز از جمله مشاغلی هستند که در صورتی که به علت خطا، غفلت و یا کوتاهی منجر آسیب بیمار و صدمات جسمانی، روانی یا فوت شوند، می بایست طبق قانون دیات نسبت به جبران آن اقرام شود.

بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان یکی از انواع بیمه‌ های مسئولیت مدنی است. این بیمه نامه برای جبران خسارات جسمانی و یا روانی‌ست که در اثر قصور و یا غفلت پزشک و یا پیراپزشک به بیمار وارد می‌شود.

خسارت‌های تحت پوشش بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

غرامت نقص عضو: اگر بیمار در اثر غفلت و یا قصور پزشک یا پیراپزشک دچار نقص عضو شود، بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان دیه بیمار را پرداخت می‌کند.

غرامت فوت: درصورتی که در اثر غفلت و یا قصور پزشک یا پیراپزشک فوت نماید، شرکت بیمه غرامت فوت را، که معادل مبلغ دیه است، به وراث بیمار پرداخت می‌نماید.

خسارت‌های خارج از پوشش بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان چند استثنا دارد. یعنی اگر در این شرایط، خطای پزشک یا پیراپزشک باعث بروز مشکلاتی برای بیمار گردد، بیمه مسئولیت پرداخت خسارت آن را نمی‌پذیرد و مسئولیت آن به عهده خود پزشک یا پیراپزشک است. این موارد عبارتند از:

·      اقدامات خارج از تخصص

·      استفاده از مواد مخدر و روان‌گردان

·      اقدامات غیرقانونی

·      تشعشعات هسته‌ای

·      بیهوشی خارج از مراکز مجاز

·      اقوام درجه یک 

·      جراحی‌های زیبایی

طبقه بندی مشاغل در بیمه مسئولیت پزشکان

طبقه یک : جراح و متخصص زنان و زایمان، جراحان عمومی، بیهوشی، ارتوپدی

طبقه دو: جراح و متخصصین قلب، مغز و اعصاب، چشم، ترکیبی، پلاستیک و ارولوژی

طبقه سه: جراح و متخصص فک و صورت، گوش و حلق و بینی، جراح دندان و لثه، پوست و اطفال

طبقه چهارم: متخصصین غیر جراح، پزشک عمومی، دندانپزشک، داروساز، رادیولوژی، میکروبیولوژی، آندوسکوپی

طبقه بندی مشاغل در بیمه مسئولیت پیراپزشکان

طبقه یک : ماماهایی که دارای مطب مستقل هستند

طبقه دو: ماماها (شاغل در بیمارستان)، دندانپزشکان تجربی و بهداشت کاران دهان و دندان

طبقه سه : كارشناسان ارشد و تكنسين‌هاي بيهوشی، كارشناسان فيزيوتراپی، پرستاران، بهياران شاغل در كليه بخش‌هاي CCU و ICU، دياليز، اورژانس و سوپروایزرها

 طبقه چهار: پرستاران و بهياران ساير بخشها، تكنسين‌هاي اتاق عمل، پرستاران و بهياران اتاق عمل، سوپروایزرهای آموزشی

طبقه پنج : تكنسين‌هاي راديولوژی، سی تی اسكن و MRI و كارشناسان و تكنسين‌های آزمايشگاه، داروخانه و تكنسين‌های نوارنگاری و CSR و كمك بهياران

بیمه درمان تکمیلی

خرید بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان از الوبیمه

الو بیمه امکان مشاوره و مقایسه بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان را فراهم نموده است. برای خرید بیمه مسئولیت پزشکان به سادگی فرم پیشنهاد بیمه نامه مسئولیت که بالای همین صفحه است را تکمیل نمایید. اطلاعاتی که در فرم پیشنهاد ثبت می‌شود باید دقیقا بر اساس مشخصات دقیق پزشک و یا پیراپزشکی که متقاضی بیمه نامه است تکمیل شود.

برای کسب اطلاعات بیشترشما می توانید با الوبیمه تماس گرفته تا همکاران ما اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار داده و بهترین بیمه نامه با ارزانترین قیمت را به شما پیشنهاد نمایند.